موسسه فرهنگی آموزشی هفت آسمان پرسش Haft Aseman Porsesh Institute

با پرسش های جنسی کودکان چه باید کرد؟

 با پرسش های جنسی کودکان چه باید کرد؟
 پیش از هرچیز (چه خوشمان بیاید و چه خوشمان نیاید) باید بپذیریم که کودکان در مورد مسایل جنسی پرسش های مهمی از بزرگ ترهای خود دارند و باز چه خوشمان بیاید و چه خوشمان نیاید ما موظف هستیم کودکان را در پاسخ گویی به پرسش های شان کمک کنیم.

ادامه مطلب...

آموزش احساسات به کودکان

 آموزش احساسات به کودکان، شناخت بهتر خود
 
روحیات کودکان برخلاف تصور بسیاری افراد، پیچیدگی‌های خاص خود ‌را  دارد. گاهی اوقات کودک درباره چیزی صحبت می‌کند، ولی هدفش ‌چیز  دیگری است.

 

ادامه مطلب...

بهداشت روان وخانواده

 بهداشت روان وخانواده

 یکی از عوامل مؤثر در  شکل گیری  رفتار فرد ، خانواده است . فضای خانه ، نخستین و بادوام ترین عاملی است که ، در رشد شخصیت افراد تأ ثیر می گذارد . به گونه ای که می توان گفت پدرومادر نیرومندترین آموزگار افراد در زندگی هستند. آموزش خانوادگی پایدارترین آموزش و محیط خانه مهمترین آموزشگاه برای هر فرد می باشد .

ادامه مطلب...

راهکار مشق ننوشتن کودکان

 راهکار مشق ننوشتن کودکان
 هنگامی که فرزند شما ناتوانی خود در حل مسائل ریاضی را ابراز می کند یا می گوید نمی تواند بدون کمک شما از پس نوشته کلمه ای  سخت و دشوار برآید، زود تسلیم خواسته او نشوید.
 در ادامه راهکارهایی در این رابطه بخوانید...

ادامه مطلب...

اضطراب جدایی در کودکان

 اضطراب جدایی در کودکان
 شاید‌ برای شمایی که مستقل و نترس هستید‌، د‌اشتن فرزند‌ی که از  ریسمان سیاه و سفید‌ ‌می‌ترسد‌ و از کنار شما تکان نمی‌خورد‌، عجیب  باشد‌.اما بهتر است کمی د‌ر باورهای‌تان تجد‌ید‌نظر کنید‌ و بپذیرید‌ که  رفتارهای کود‌ک‌تان تنها تحت تاثیر ارثی نیست که از شما و پد‌رش گرفته  است. فرزند‌ شما بیشتر از آنکه از ژن‌ها زند‌گی کرد‌ن را یاد‌ بگیرد‌، تحت تاثیر  رفتارهایی که د‌ر طول روز انجام می‌د‌هید‌، قرار می‌گیرد‌.اگر مد‌ام د‌ر معرض د‌عواهای زن و شوهری شما باشد‌، جد‌ایی برایش به یک کابوس همیشگی تبد‌یل ‌می‌شود‌ و اگر مد‌ام مثل یک گروهبان مراقبش باشید‌ و به او بچسبید‌، د‌ل کند‌ن از شما برایش سخت‌ترین کار د‌نیا ‌می‌شود‌.

ادامه مطلب...

کوله پشتی استاندارد برای دانش آموزان

کوله پشتی مناسب و درست استفاده کردن از زبان یک فیزیوتراپیست:seedling::high_brightness:
 تحقیقات نشان می‌دهد وزن زیاد کیف‌های مدرسه باعث بروز بیماری و  آسیب‌های ستون فقرات، مفاصل و دردهای شدید در نواحی گردن، دست ها،  کتف، پشت و پاها در دانش آموزان می شود. کیف مدرسه به محض اینکه پر  می‌شود، نباید سنگین‌تر از ۱۵-۱۰ درصد وزن کودک باشد؛ بنابراین بهتر است  کیفی سبک انتخاب کنید، تحقیقاتی که در این زمینه به انجام رسیده اند، نشان  می‌دهند

ادامه مطلب...

مدرسه هوشمند پنجره ای به سوی کشف ناشناخته ها

چرا امروزه تلاش های فراوانی برای خود محور کردن دانش آموزان از طریق هوشمند سازی مدارس انجام می شود؟
چرا ایده هوشمند سازی مدارس به مغزها خطور کرد وچرا مدرسه هوشمند توجه جامعه جهانی را به خود معطوف داشت؟
در این مقاله سعی شده است فلسفه و علل ایجاد مدارس هوشمند شرح داده شود.
مسئله ی اساسی این است که نباید محدودیتی برای دانش مورد نیاز یک کودک قرار داد .
نباید با نمره دادن خیال دانش آموز را برای این که او یک فرد باسواد و دارای دانش است راحت کرد.

ادامه مطلب...